Newsletter
Nowości, specjalne oferty i eksperckie porady prosto na Twój e-mail
Wartość koszyka
Kontakt
Zadzwoń do nas
(+48) 12 31 20 444 Nasza infolinia jest dostępna w godzinach od 8:00 do 16:00 (pn-pt)Napisz do nas
[email protected] Na zgłoszenia e-mail odpowiadamy w godzinach od 8:00 do 16:00 (pn-pt)Zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem "Słucham swoich klientów" przez ceniony serwis opineo.pl
Średnia ocena: ten artykuł nie ma jeszcze opinii.
Wyciągnięte prosto z pralki ubrania zlepiają się, są niedoprane, bądź mają specyficzny zapach i to wcale nie jest zapach proszku do prania? Jak pozbyć się osadu z proszku? Jest na to kilka sposobów. Poniżej przedstawiamy najczęstsze przyczyny pojawienia się osadu z proszku na ubraniach.
Każda pralka posiada określoną pojemność bębna, której nie powinno się przekraczać. Za duży wsad powoduje, że proszek nie miesza się odpowiednio z wodą i pozostaje w zakamarkach ubrań. Jakie jest rozwiązanie? Sprawdź w instrukcji pralki jak dużo rzeczy możesz w niej wyprać na raz. Znajdziesz tam wartości podane w kg. Trzymaj się tych wytycznych, a pranie stanie dużo prostsze i mniej problematyczne.
Jeśli korzystasz z szufladki w pralce przeznaczonej na proszek do prania, sprawdź czy nie należy jej oczyścić. Podczas użytkowania mogą zalegać w niej resztki proszku będące pozostałością po poprzednich praniach. Jeśli zaobserwowałeś zanieczyszczenia w pojemniku na proszek, usuń je. Gdyż dodając kolejną porcję proszku do prania będą gromadzić się kolejne zlepione granulki proszku. To zdecydowanie utrudnia rozpuszczanie się ich w wodzie i stąd może pojawić się po nich osad na Twoich ubraniach.
Co to jest hydrostat? Zamienna nazwa to presostat. Jest to element pralki, który odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu wody podczas prania. Reguluje pobieranie wody, tak by nie było jej ani za mało, ani za dużo. Jeśli hydrostat jest uszkodzony, należy go wymienić na nowy. Bowiem, za mała ilość wody pobierana podczas prania, powoduje nie rozpuszczenie się proszku, a co się z tym wiąże, Twoja odzież będzie pokryta osadem.
Skutkiem awarii wymienionych powyżej części pralki jest niedostatecznie wysoka temperatura wody podczas prania. Zimna woda nie rozpuszcza dokładnie proszku. Jeśli zmieniłeś program prania na wyższą temperaturę, a woda wciąż jest zimna, może to być sygnał awarii grzałki, termostatu lub czujnika temperatury.
Warto zwrócić uwagę na to ile proszku aplikujesz, by wykonać pranie. Czy nie używasz za dużo proszku? Czasem najprostsze rozwiązania mogą okazać się najlepsze.