Newsletter
Nowości, specjalne oferty i eksperckie porady prosto na Twój e-mail
Wartość koszyka
Kontakt
Zadzwoń do nas
(+48) 12 31 20 444 Nasza infolinia jest dostępna w godzinach od 8:00 do 16:00 (pn-pt)Napisz do nas
kontakt@agdmaster.com Na zgłoszenia e-mail odpowiadamy w godzinach od 8:00 do 16:00 (pn-pt)Zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem "Słucham swoich klientów" przez ceniony serwis opineo.pl
Średnia ocena: ten artykuł nie ma jeszcze opinii.
Wilgotność powietrza to wg definicji ilość wody jaka znajduje się w powietrzu. Jej prawidłowy poziom określa się w przedziale 30-50%, jednak jest ona odczuwana bardzo subiektywnie. Często odczucia mogą być mylące i nie jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić wilgotności powietrza. Przeważnie kiedy powietrze jest ciepłe odbieramy je jako bardziej wilgotne, a z kolei w przypadku słabej wentylacji mamy wrażenie suchości powietrza, nawet jeśli jest ono na prawidłowym poziomie. Jedynym miarodajnym sposobem na zmierzenie poziomu wilgoci jest higrometr. Pomiar należy wykonać przede wszystkim w miejscach, gdzie powstaje najwięcej pary wodnej np. w łazience, kuchni czy pralni. Zbliża się sezon jesienno – zimowy należy zwrócić uwagę na to, że więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych często jest to nawet 80% naszego czasu. Dlatego warto zapewnić sobie powietrze odpowiedniej jakości.
Pierwszy sygnał to na pewno zaparowane szyby i lustra. Długo schnące pranie i zapach stęchlizny, a także pojawiające się mokre plamy często pokryte meszkiem. Łuszcząca farba oraz tapeta, która odchodzi ze ścian to również powód do zastanowienia czy posiadamy odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu. W okresie zimowym istotne jest także właściwe ogrzewanie pomieszczeń. Wiąże się to również z wykonaniem termoizolacji czyli ocieplenia budynku. Należy pamiętać, że wnętrze ogrzewane w niedostatecznym stopniu jest dużo bardziej narażone na atak wilgoci.
Na rynku dostępnych jest kilka sposobów na walkę z tym uciążliwym problemem. Bardzo skutecznym urządzeniem jest pochłaniacz wilgoci marki Wessper. Jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Produkt jest ekologiczny- nie wymaga użycia prądu. Ze względu na swój nowoczesny wygląd i szeroką gamę kolorystyczną nie będzie szpecił naszych pomieszczeń, a dodatkowo może pełnić funkcję estetyczną. W celu rozpoczęcia użytkowania pochłaniacza należy umieścić w nim wkład z granulkami, które pod wpływem wilgoci zaczną się topić, a powstała ciecz zgromadzi się w pojemniku poniżej. W chwili kiedy całkowicie się rozpuszczą otworzyć górną pokrywę i wylać powstały płyn do sedesu. Nie należy wykorzystywać go do innych celów np. podlewania roślin. Pochłaniacz idealnie sprawdzi się zarówno w domowych warunkach, jak i w miejscu pracy. Zmniejsza wilgotność powietrza i zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów, stęchlizny, korozji oraz zaparowaniu szyb. Pochłaniacz Wessper zadba nie tylko o stan Twojego mieszkania, ale także o Twoje zdrowie.
Warto wypróbować także samochodowy pochłaniacz wilgoci. W sezonie jesienno zimowym chyba każdy doświadczył problemu zaparowanych szyb w samochodzie. Dzięki wyjątkowej szczelności zgromadzona wilgoć pozostaje w środku bez ryzyka jakiegokolwiek wycieku. Gwarantują to specjalistyczne kulki , które znajdują się w pochłaniaczu, chłoną one wilgoć i bezpiecznie magazynują wewnątrz. Co istotne pochłaniacz Wessper jest wielokrotnego użytku i nie wymaga ponownego uzupełnienia. Działa natychmiastowo, zapobiega zapachowi stęchlizny i gromadzeniu się wilgoci. Kiedy pochłaniacz przekroczy wagę całkowitą 390g należy go poddać procesowi osuszania. Najlepiej przeprowadzić ten proces w kuchence mikrofalowej, na grzejniku lub na słońcu. Aby ponownie można było go wykorzystać musi osiągnąć pierwotną wagę 300g.